Переднє слово

Поміж гори і долини, через тихі води,
На край світу тя поведуть мерехтливі зорі,
Сонце в небі прокладе стежку веселкову,
А росою місяць змиє дрімоту ранкову,
Вітер радісно зустріне з дальніх країв пташку,
І прошелестить на вушко Українську казку.

Радо вітаємо тебе, любий читачу, на цій сторнці. Сторінці, створеній саме для тебе. В наш час стає все складнішим знаходити тих, хто користується виключно традиційними бібліотеками чи книжковими крамницями. Все більшої ж ваги набирають віртуальні бібліотеки, які не мають обмежень на кількість наявних екземплярів та величину тиража. А як врахувати масштаби розвитку інтернету насьогодні, то можна говорити про вельми широку, весь час зростаючу аудиторію читачів.

І цілком логічним є, що мусить існувати сторінка присвячена саме Українській Казці. Бо є це великий пласт нашої культури, нашого фольклору, нашої традиції. А оскільки хочемо ми, щоби все це жило і активно розвивалося, то й створили саме цю сторінку.

Бо на нашу думку, казка не є витвором виключно для дітей віком від 2 до 102 років, але варто її читати, чи слухати також представникам і всіх інших, без винятків, вікових категорій.

Бо казка, то не є ніщо інше, як погляд на світ, в котрому ми жиємо, з іншого боку, з тої його сторони, з якої в повсякденному свому житті ми на нього не дивимось. І це є причиною того, що казковий світ виглядає для нас часом фантастичним і нереальним. А тому загально прийнятою є у нас думка, що казка, то є щось виключно для дітей, а метою її є лиш повчання та виховання в них потрібних морально-етичних якостей, що дорослій людині або непотрібно, або ж слід пояснювати в іншій формі. Але насправді повчання є метою байки, а вона аж ніяк не є казкою і ніхто, певне, не буде з цим сперечатися. Натомість казка скорше відображає багатогранність і багатство нашого світу легко переступаючи будь-які рамки звичного для нас сприйняття. Доросла людина, не розуміючи, що несе їй казка, намагається перенести її в сферу дитячу, але не наважується відкинути її зовсім. Діти ж радо приймають казки і слухають їх завжди з задоволенням. І сприймають вони їх зовсім не так як дорослі, бо сприйняття їхнє не обтяжене ще логічними законами і умовностями. Ми живемо в світі, де панує логіка і все, з чим маємо справу, підпорядковуємо її законам, або ж відкидаємо як неможливе. Але логіка не здатна охопити всієї навколишньої багатогранності, а описує лиш певну сторону. І хоч як нам це може бути складно уявити, але люди не завжди дивились на світ виключно з цього боку і прикладом тому може бути алхімія, яка зовсім не нагадує нам науку, а скорше казку, чи притчу, чи ще невідомо що.

А казка, не обмежена логічними законами, може розповідати про цей світ зовсім інакше, ніж є для нас звичним і нести в собі ту мудрість, котрої не можемо ми виразити повсякденними засобами. Тому казка нагадує коштовний діамант, котрий має багато граней. І в яку з них не подивишся, а всюди бачиш велику глибину і одвічну мудрість. Але щоб охопити їх, то треба відкинути буденні шаблони і затверділу мораль, а подивитись очима малої дитини, для котрої немає в цьому світі нічого неможливого і тоді засяє цей діамант неповторним блиском, освітлюючи все довкола незвичним світлом, в якому оточуючий світ заграє новими, яскравими, свіжими барвами. І доки не відкине, не забуде людина цього погляду на світ, доти зберігатимуть її очі цей неповторний блиск, а душа буде осяяна цим дивним світлом.

Тож запрошуємо тебе, любий читачу відвідати цей чарівний і незвичайний світ казки. І закликаємо тебе читати казки самому, переповідати їх іншим, купувати, друкувати, копіювати і дарувати, роздавати і всіляко поширювати казки, щоби мала їх змогу почути, чи прочитати кожна дитина, щоби мав змогу доткнутися до світу казки кожен, хто шукає ту одвічну мудрість, котра допоможе йому пізнати і осягнути цей світ.

Тож створювали для вас цю сторінку:

Лідер проекту:

Тарас К.

Ідея, впорядкування, художнє оформлення, дизайн, веб-програмування


За допомоги:

Художник-дизайнер Данилейко Кий Володимирович

Художня реалізація ідеї

Тел. +38 (097) 926 69 28


Людина та її можливості

http://kholoshnia.eu/


Домен, хостинг

Хостинг проект WPHost


Також дякую всім хто причетний до створення цього проекту, наповнення його, всім-всім, завдяки кому цей проект став таким, яким ви його бачите, хто вкладає свою працю, дає ідеї щодо покращення та наповнення нашої сторінки та відгукується даючи нам розуміння напрямку подальшого руху.

Окремо хочу подякувати своїй мамі, котра надає велику допомогу в підготовці текстів, дизайнеру Альоні, завдяки котрій сторінка засяяла такими яскравими і чистими барвами та чарівній дівчині Світлані, котра надихнула мене зробити цю сторінку такою, якою вона є :)

Контакти

Шпалери на робочий стіл

Ви можете завантажити і розмістити шпалери нашого сайту на робочому столі вашого комп'ютера.


Банери

Ви можете розмістити наш банер на свому сайті. Для цього вам слід вставити відповідний код в свою сторінку:

    


Дитина